Menu Zavřeno

Warrior Streetworkout Cup 2018

Na tento battlu do Veľkých Šenkvic již jezdíme pravidelně a setkáváme se zde se skvělými, srdečnými lidmi milující stejný sport jako My a to street workout !!!
Naše cesta začala jízdou v 06:00 hodin ráno do Prahy na hlavní nádraží, kde jsme nastoupili do pohodlného vlaku od Regiojetu, který poskytuje skvělý komfort na dlouhých cestách, jaká nás zrovna čekala.
V Bratislavě jsme byli po jedenácté hodině a čekali dvě hodiny na další náš vlakový spoj do Šenkvic. Čekání jsme si zpestřili jak jinak než workoutem. Na mapách jsme našli poznámku o workout hřišti v Prezidentském parku, kousek od hlavního vlakového nádraží, skoro v centru Bratislavy. A tak náš cíl cesty byl jasný.

Následně jsme se přesunuli zpět na vlakáč kde jsme se již setkali s chalany a frajerkami mířící také na battle do Šenkvic. Cesta nám tedy velmi rychle utekla.
Street workout hřiště se nachází vedle fotbalového hřiště. Kluci si hřiště postavili svépomocí a nejde to říct jinak než, že je naprosto obrovské !
Ve 14:00 odstartoval  battle a začali se bombit hrazdy, fanoušci i soutěžící si navzájem fandili a porota pečlivě sledovala každý jejich pohyb.
V základním kole se nám dařilo a do vyřazovacích bojů kam postoupilo pouze deset atletů z 26.ti v kategorii muži do 75 kg, postoupil Marek Bodnár, Filip Krátký a Markus Arbeit. Bohužel Mára Beneš nedostal od poroty zelenou a do vyřazovacích bojů nezasáhl i přes velmi pěkný set.

Ve vyřazovacích bojích Markus Arbeit díky kombinaci statiky a dynamiky zvládl svého oponenta Samuela Tomana na jedničku a postoupil do finálového kola. 

Marek Bodnár předvedl vše, co bylo v jeho silách, ale bohužel neměl dostatečnou kombinaci statiky a dynamiky a tak neuspěl proti Samuelu Figurovi, mistrovi Slovenské republiky, který předvedl především svoje schopnosti v dynamice.

Duel Filipa Krátkého a Joja Poláka vypadal už od první chvíle velice vyrovnaně a tak se porota rozhodla, že duel není u konce a dala klukům rozstřel. Filip ale nakonec proti Jojovi prohrál.
A vy se na to můžete podívat zde.

+ Rozstřel

A tak ve finále kde bylo pouze pět nejlepších atletů zůstal z našeho týmu pouze Markus Arbeit.
Kvůli zranění jednoho z finalistů se finále konalo pouze s čtyřmi atlety.
Markus předvedl opět svojí sílu ve statice, především v jeho nádherném provedení planche, ale ani na dynamiku nezapomněl.

Tímto výkonem si z battlu Markus Arbeit odvezl krásnou bronzovou placku !

Na konci battlu jsme společně s pořadateli pomohli s úklidem a vydali jsme se přespat k jednomu z pořadatelů Markovi Petrášovi, kde jsme dostali najíst a seznámili se s jeho rodinou.
Tímto by jsme mu chtěli velmi poděkovat za azyl, a pomoc, kterou nám poskytl !!!
Druhý den jsme vstávali v 04:00 hod a jeli zpět vlakem domů.
Náš celkový dojem z battlu byl pozitivní, muzika a hráči bořili hrazdy a atmosféra byla přátelská, ale také velmi soutěživá. Příští rok přijedeme určitě znovu !