Menu Zavřeno

Street Workout Games Life 2018 v Brně

Street Hard Workers se tento víkend 10.11.2018 zúčastnili soutěže Street Workout Games Life 2018 v Brně a to konkrétně na BVV – Brněnském výstavišti.

Soutěž pořádal Jan Zdrubecký a jeho tým Beat Up Calisthenics GYM – Jan Zdrubecký. V porotě byl Petr Skokan, Pavel Šanda a Petr Lešák. Konstrukci hrazd a vybavení dodala na battle firma Original Workout.

Soutěž byla složena z těchto podkategorií:

● FREESTYLE – sobota 10.11.
● SETS & REPS – sobota 10.11.
● KING OF MUSLCE UP – sobota 10.11
● WEIGHTED – neděle 11.11.

Street Hard Workers se zúčastnili Freestyle a to konkrétně v mužích do 75 kg a v kategorii ženy.

Za muže v kategorii do 75 kg, která bývá tradičně nejvíce našlapaná jsme vyslali Markuse Arbeita, Filipa Krátkého a Marka Beneše. Do kategorie ženy jsme přihlásili Adélu Hutyrovou, Barboru Sobotkovou, Terezu Tkadlecovou.

Soutěž začínala v 10:00 hodin a tak jsme na naší cestu
z Chomutova do Brna  vyrazili již v pátek odpoledne se Student agency a pouze v Praze na Florenci  přesedlali do dalšího „Žluťáku“ a vezli se po D1 až do Brna. Honza Zdrubecký nás ubytoval v jeho Beat up Gymu a z něj jsme vyrazili na výstaviště. Za tento azyl Honzovi Zdrubeckému velmi děkujeme !

Soutěž probíhala tradičně nejprve kvalifikací, z které dál postoupili všichni naši kluci a i holky. Kvalifikace trvala pro každého 90 sekund v kterých musel ukázat to nejlepší co v něm je a z 15.ti borců v kategorii muži do 75 kg dál postoupilo 8 borců.

Zde jsou videa z kvalifikace, které natáčel Marek Bery z Habartova při live streamu.

Marek Beneš

Filip Krátký

Markus Arbeit

Do tzv. čtvrtfinále postoupili všichni naši workout atleti a v rámci vyřazovacích bojů soutěžili 1v1 s ostatními takto:

Mára Beneš byl ve čtvrtfinále s Alešem Kubíkem

Filip Krátký s Petrem Horvátem

Markus Arbeit dostal podle poroty Bohdana Děmjaněnko

Souboje 1 vs 1 probíhali tak, že borec začínal 30 sekund na hrazdě a následně jej vystřídal protikandidát a následovaly bradla 30 sekund postupně pro oba a následně 30 sekund zem. Z těchto soubojů postoupili všichni naši kluci a všechny naše holky.

semifinálový pavouk tedy byl tento a v něm nás čekal díky postupu všech našich borců bratrovražedný souboj

Mára Beneš  vs Markus Arbeit

Filip Krátký vs Petr Kalus

V souboji mezi Filipem Krátkým a Petrem Kalusem začínal první Filip a předvedl hned na začátek straddle maltez, pokračoval 360tkou a hefestem a přítahy ve front leveru a v back leveru. Petr Kalus začínal stojkou na vysokém baru, přešel do front leveru a následně když přehmátl, aby na hrazdě ukázal iron cross tak u jeho levé ruky došlo k vykloubení pažní kosti z ramenního kloubu a díky duchapřítomnému Petrovi Skokanovi, který provedl repozici luxace ramenního kloubu Kocherovou metodou nemusela být volána sanitka.

V bratrovražedném souboji mezi Markusem Arbeitem a Márou Benešem byl vítězem Markus.

A jak to bylo u holek?

v semifinále byly tyto dvojice

Barbora Sobotková vs Tereza Tkadlecová

Adéla Hutyrová vs Veronika Greinerová (Slovensko)

Z těchto dvou soubojů dále postoupila naše Adéla Hutyrová a z druhého sesterského souboje postoupila dále Barča. Takže i ve finále žen jsme měli dvě naše zástupkyně. Tereza se utkala o bronz s Verčou Greinerovou a ta samozřejmě předvedla svůj best off a skončila na třetím místě.

Ve finálových soubojích vyhrál Markus Arbeit a Adéla Hutyrová. Celkové pořadí medailistů v kategorii muži do 75 kg ve freestylu tedy bylo toto:

  1. Markus Arbeit
  2. Filip Krátký
  3. Marek Beneš

a v kategorii žen bylo celkové pořadí medailistů takto:

  1. Adéla Hutyrová
  2. Barbora Sobotková
  3. Veronika Greinerová (Slovensko)

A protože také probíhala kategorie muži nad 75 kg tak došlo k souboji mezi vítězi obou kategorií a to mezi Markusem Arbeitem a Adamem Austerou (Slovensko). Tento souboj vyhrál Adam Austera a stal se absolutním vítězem.

Náš tým zůstal v Brně až do neděle a tak i pomáhal s úklidem a odnášením všeho co bylo na battle zapotřebí a to jak v sobotu navečer tak v neděli a odjížděli jsme z Brna až v neděli 19:00 hod naším oblíbeným Žlutým autobusem. V Praze jsme nasedli již do připraveného auta táty Hutyry a už jsme to štrádovali gerade aus do Chomutova v podhúří Krušných hor.