Menu Zavřeno

Pojď s námi poznat města na severu Čech – 1. díl

Určitě jste v nedávné době zaznamenali video kde náš tým představil historické části města Žatce, pomocí sportů vzešlých z ulice, a to konkrétně pomocí parkouru/freerunningu a workoutu .
Jak nás tento projekt napadl?
Vše Vám postupně řekneme.
Nápad na vytvoření videa vznikl v druhém roce našeho fungování jako týmu, tehdy se psalo jaro L.P. 2014
Na youtube Tomáš Kochlöffel zaznamenal video od kluků ze Slovenska, kteří se rozhodli, že natočí historické a přírodní zajímavosti Slovenska pouze pomocí GoPro kamery a představí Slovensko a tato místa pomocí parkouru a freerunningu. Video bylo tehdy kluky ze Slovenska natočeno i jako určitý vzdor, protože jedno z ministerstev nechalo natočit videa představující Slovensko za opravdu velmi vysokou částku. Nakonec video kamarádů ze Slovenska mělo obrovskou sledovanost a ukázalo, že lze natočit video za pár korun a zaujmout hodně lidí a splnit účel. Video se líbilo především Rosťovi Vošickému, a tak začal tuto myšlenku rozvíjet dál.
Náš tým v té době cvičil především sets and reps a klasický freestyle jaký jede teď, byl úplně v plenkách. Byl to pravěk. Byla to doba kdy jsme se připravovali na otevření našeho prvního street workout hřiště v Jirkově, které má 300 m2 polyuretanu (dopadové plochy), a tak jsme se chtěli trochu blísknout. Postupně v průběhu léta jsme si začali přidávat i cviky na freestyle a stávaly se součástí našeho tréninku.
Ostatně video z otevření Street workout hřiště v Jirkově si můžete pustit na našem youtube a již tam uvidíte první back levery, front levery, vlajky a samozřejmě muscle ups.

Po otevření Street workout hřiště v Jirkově jsme byli v kontaktu s několika kameramany a spolupráce se nejvíce rozvíjela s velmi aktivním Ladislavem Bittnerem.
Láďu Bittnera velmi náš sport zaujal a líbila se mu myšlenka, že by jsme pomocí tohoto parkouru a street workoutu představili historickou část města. Do té doby, to bylo zcela něco revolučního !
Rosťa Vošický navrhnul představit město Kadaň. Proč město Kadaň ?
Město Kadaň kdo nezná, tak určitě doporučujeme navštívit. Je to krásné historické město nad řekou Ohří, na přelomu Doupovských a Krušných hor u bájné hory Vogastisburg. Ve městě na Vás doslova dýchá středověk !
Rosťa rozpracoval plán jednotlivých míst s popisem cviků a záběrů a i titulků. Ano rozhodli jsme se jít cestou nemluveného slova.
Pravděpodobně by jsme si měli říct jaká kritéria jsme si tehdy dali:

  • video ukáže především historické části města
  • musí být poučné edukativní formou
  • použijí se sporty, které náš tým charakterizují a které nás a naší generaci baví
  • kvalita videa bude na max 🙂

Předpoklad byl, že toto video bude pouze nástřel na video mnohem lepší a nabombenější ! (Vždyť jsme byli na začátku).
Čas od příprav rychle ubíhal, a tak video se nakonec točilo na konci listopadu 2014 a tehdy jsme oslovili všechny kluky a týmy, které jsme znali a dělali parkour, freerunning, tricking, breakdance. Proč? Chtěli jsme, aby video využilo maximum sportů pocházejících z ulice a využilo maximum toho nejlepšího lidského potenciálu co zde máme.
Ve videu nakonec uvidíte hlavně parkour a workout. Tyto dva směry se pro náš tým staly nejvíce charakteristické.
Video představující historickou část Kadaně !

V druhém díle budeme pokračovat jak náš velkoprojekt na představení severu Čech pomocí sportů vzešlých z ulice šel dál.