Menu Zavřeno

Participativní rozpočet Chomutov 2021

Parkour a Workout sportoviště na bývalém atleťáku

Během zimy a jara jsme i přes lockdown stále pracovali a do participativního rozpočtu města Chomutova 2021 jsme zadali dva návrhy a to výstavbu Parkour hřiště a Street Workout sportoviště a to konkrétně na bývalý fotbalový stadion a atletický stadion v Chomutově nacházející se mezi ulicemi Tyršova, Mostecká a Čelakovského ulice.

Pro upřesnění přikládáme dnešní stav kde by obě sportoviště byly vybudované a i vizualizaci použitou ze studie zpracovaná architekty Tomášem Jiránkem a Markem Lehmannem pro Statutární město Chomutov jak by mohl dnešní atleťák v blízké budoucnosti vypadat. Architekti počítají s využitím plochy i pro aktivní sportování. Více se o nové podobě chomutovského parku a bývalého fotbalového a atletického stadionu můžete dozvědět zde: www.chomutovskypark.cz

Určitě si říkáte, proč by se mělo stavět další workout hřiště?

V centru Chomutova vždy byly zóny pro aktivní sportování a atleťák je v dnešní době stále využíván jak amatérskými sportovci, tak základními školami tak i díky situaci způsobené covid-19 profesionálními sportovními celky a nebude tomu jinak ani až se vše opět vrátí do normálu. Z tohoto důvodu považujeme za velmi důležité podpořit všechny sportující občany a nechat zde přes participativní rozpočet, postavit městem workout a parkour hřiště, jelikož je to možnost jak aktivně sportovat na čerstvém vzduchu a cvičit jednoduše a v pěkných podmínkách pouze vlastní vahou těla.

Pro představu jak by obě sportoviště vypadaly, přikládáme vizualizaci. Cena každého sportoviště byla vypočtena do 600.tis Kč s DPH jak stanovují podmínky participativního rozpočtu Chomutova a to kompletně i s prací projektanta.

A jak by mohlo být využívané?

Pokud se zajdete podívat na dnešní workout parky, které se od roku 2013 díky naší aktivitě podařilo zrealizovat, uvidíte na těchto sportovištích velmi širokou škálu sportujících, od malých dětí až po dříve narozené a zkušené atlety. Cvičení s vlastní vahou těla opravdu nemá žádné omezení. Náš tým se věnuje především freestyle a tak jsme pro Vás připravili ochutnávku toho co naši kluci ve street workoutu umí a to na mobilní konstrukci hrazd a bradel právě v prostoru bývalého atleťáku, aby jsme Vám lépe přiblížili tento prostor.

Video

Z tohoto důvodu Vás velmi prosíme, aby jste v rámci hlasování podpořili naše dva projekty s čísly 32 a 33 a společně jsme tak zlepšili tréninkové možnosti v Chomutově!

Hlasovat můžete zde: https://hlasovani.naschomutov.cz/nas-chomutov-2021

Z tohoto skvělého dne vzniklo i mnoho krásných fotek z rukou Romana Duška. Projekt je podpořen Nadací Tesco #Vyrozhodujetemypomahame

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *