Menu Zavřeno

O nás

Tým, který se zaměřuje na street workout, parkour, breakdance, acroyoga, fitness což jsou hlavní elementy našeho spolku.

Co je naším posláním?

  • Propagujeme street workout, parkoure, breakdance, tricking, acroyogu a fitness
  • Vytváříme tréninky pro děti a veřejnost, a to v Chomutově, v Kadani a v Žatci, v tělocvičnách a v našem SHW Gymu
  • Prosazujeme výstavbu sportovišť pro cvičení s vlastní vahou těla
  • Vytváříme benefiční akce na podporu léčby leukémie
  • Propagujeme zdravý životní styl
  • Motivujeme ke cvičení
  • Vytváříme videa z historických částí měst s ukázkou triků z parkouru, street wokroutu, breakdancu, acroyogy a edukační formou, tak zvyšujeme zájem o znalost historie měst
  • Pořádáme přes léto veřejná cvičení na street workout hřišti a to 3 x týdně v Jirkově, v Chomutově, v Kadani a v Žatci ( za rok celkem 87 tréninků pro veřejnost v každém městě).
  • Vystupujeme na plesech, firemních akcích, akcích pro děti


Tým vznikl v říjnu 2012 a hlavními zakladateli týmu byli Marek Šulc, Tomáš Kochlöffel, Vladimír Pospíšil, Rostislav Vošický. Tehdy jsme cvičili v parku a ve městě na různých konstrukcích.
V květnu 2013 jsme vytvořili petici za postavení street workout hřiště pro veřejné cvičení a oslovili Město Jirkov a posléze i Statutární město Chomutov a Město Žatec.
V městech Jirkov a Chomutov se tento záměr povedlo prosadit a v září 2014 proběhlo slavnostní otevření hřiště v Jirkově na tzv. Borku s 300 m2 polyuretanu, což bylo tehdy absolutně největší plocha street workout hřiště v ČR a na Slovensku.
Video z oficiálního otevření street workout hřiště v Jirkově natočil Martin Jiránek z Jirkova a můžete jej zkouknout zde:

Nezaháleli jsme ale ani v zimě a s Laco Bittnerem spolupráce pokračovala dál a na konci listopadu jsme natočili video kde jsme pomocí street workoutu a parkouru s kombinací trickingu představili historickou část Města Kadaně.

V Chomutově se hřiště slavnostně otevřelo v dubnu 2015, se stejnou plochou 300 m2 s polyuretanem ale má mnohem větší počet hrazd a bradel a tak se v této době stalo největším street workoutem hřištěm a dodnes patří mezi jedny z největších (info 20.11.2018). Video z otevření street workout hřiště natočil místní chomutovský patriot Laco Bittner a s otevřením sportoviště nám výrazně materiálně pomohl spolek Přátelé Račetic a okolí, z.s.

   • dále se tým podílel na prosazení výstavby těchto hřišť i v okolních městech a to Most, Louny, Meziboří, Ostrov nad Ohří, Vysoká Pec, Březno, Spořice, Kadaň, Žatec.


 

   • za dobu své činnosti team vytvořil několik benefičních akcí na podporu nemocných lidí trpících leukémií a podpořil je částkou 50.000 Kč.
   • v prosinci 2013 skupina organizovala benefiční akci, kde byla z prodeje batikovaných triček, vytvořených náhrdelníků z korálků a upečeného cukroví vybrána částka 20.000 Kč
   • následně 14. února 2014 uspořádala lampionádu kde byla vybrána částka 7.000 Kč
   • a lampionádu 14. února 2015 kde byla vybrána částka 20.000 Kč

v 1. – 2. srpna 2015 skupina poprvé uspořádala na nově vytvořených hřištích (Jirkov a Chomutov) celo-republikovou soutěž ve cvičení s vlastní vahou těla pod názvem Street Hard Workout Battle 2015, které se mohly zúčastnit jak děti, dospělí, tak starší občané a samozřejmě i nejlepší špičky sportovců v tomto druhu cvičení.

V rámci této soutěže byli požádáni nejlepší sportovci o nafoceni a jejich fotky byly použity do připravovaného kalendáře na rok 2016. Fotografie nafotil chomutovský fotograf Honza Fučík. Tisk kalendáře finančně zaplatilo Občanské sdružení Anthericum, z.s. a Rostislav Vošický. Finance z jeho prodeje byly poslány malému Matěji z Chomutova, který se léčil s leukémií.

   • Oficiálně spolek Street Hard Workers, z.s., vznikl 17.02.2016
   • Ve spolupráci s Alešem Fišerem a jeho týmem Barstyle a Honzou Vorlíkem z Familia MA jsme natočili video které se odehrává v Žatci a ukazuje zajímavá zákoutí toho velmi zajímavého města nabitého historickými památkami.
   • V létě 2016 spolek uspořádal soutěž ve cvičení s vlastní vahou těla – Street Hard Workout Battle 2016 a to 11.-12. 6. 2016. Na tuto akci jsme získali dotaci od Ústeckého kraje ve výši 50.000,-Kč a od Statutárního města Chomutova ve výši 20.000,-Kč. Záštitu nad naší akcí převzal hejtman Ústeckého kraje. Firma Amix nutrition nám darovala ceny v hodnotě 20.000,-Kč. Naším nejvýznamnějším zahraničním hostem a porotcem byl Pavle Djurdjevic, Šimon Forrai, Simona Mathéová a dále z našich krajin Jaroslav Rutkovský a Aleš Fišer.

V létě 2016 jsme dále intenzivně rozjeli projekty pro občany Města Chomutova a to Poznej Chomutov a Pojď za památnými stromy. Obě akce měli za úkol ukázat lidem zajímavosti ve městě a v okolí města. Poznej Chomutov byl zaměřen na vytvoření společných tréninků ve městě, kde jsme lidem ukazovali jak trénovat v centru města a jeden z výsledků bylo i natočit video kde edukativní formou ukážeme lidem centrum města a jeho historický vývoj.  Pojď za památnými stromy bylo putování za památnými stromy a stromy významnými vyskytující se ve městě a v nejbližším okolí. Stromy byly zaměřeny GPSkou a změřeny základní dendrometrické údaje. Z tohoto byla vytvořena mapa s vyznačením růstu výskytu stromů a fotografie stromů v různých ročních obdobích a vše dovytvořeno na webu: prirodacv.cz

 
V tomto roce na podzim jsme znovu začali s Městem Žatec a Městem Kadaň jednat na výstavbě street workout hřišť a naše jednání byla velmi úspěšná. Obě města se rozhodla vypracovat projektové dokumentace na výstavbu.
V roce 2017 jsme opět pořádali celkem tři battly a to dva zaměřené na sets and reps a jeden přímo na free style. U Vladimíra Pospíšila v Žatci jsme společně uspořádali Garden Battle vol.1 a ukázali zde vystoupení i našich parkouristů.
Mezi tím v červnu se konalo mistrovství ČR kde naše Pája Šulistová vyhrála titul mistryně ČR ve street workoutu pro rok 2017 a následně jela na mistrovství světa do Moskvy.

V červnu jsme ještě stihli uspořádat Street Hard Workout Battle – Czech League Streetworkout.cz
A v srpnu jsme pokračovali ve Street Hard Workout Battle 2017 a byl to velmi podařený battle doslova nabitý cenami. Od firmy Amix jsme obdrželi suplementy v hodnotě za 50.000 Kč, od Města Chomutova jsme obdrželi dotaci 25.000 Kč a od Ústeckého kraje jsme dostali dotaci 50.000 Kč. Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček převzal záštitu nad naší soutěží ! V porotě usedl Vladimir Sadkov (několikanásobný mistr Ruska, mistr světa a vítěz světového poháru), Viktor Kamenov (několikanásobný mistr Bulharska a vícemistr světa), Kallos Boterdael (mistr Evropy 2014, mistr Belgie a účastník velmi prestižních battlů – Battle of the Bars 2015 a 2016), Jaroslav Rutkovský (vítěz několika prestižních battlů v ČR a na Slovensku) a Šimon Forrai (vítěz několika prestižních battlů na Slovensku a bronzový z mistrovství Slovenska).


Naše spolupráce s Městem Žatec pokračovala dál a během konce léta jsme natočili naše video z dílny Michala Weisse, kterým jsme představili Město Žatec pomocí parkouru a street workoutu a dále jsme dál pracovali na přípravě projektové dokumentace s projektanty na výstavbě street workout sportovišť v Kadani a v Žatci.

V průběhu léta se podařilo Juru Sasyna nominovat na Kenguru Pro Street Workout Cup 2017 v Nitře který byl jeden z battlů pro postup na světový pohár do Karibiku. Jura Sasyn na tomto mezinárodním battlu získal druhé místo.

14.10.2017 se konalo oficiální otevření street workout parku v Kadani ! Bylo to další z hřišť, které se podařilo prosadit a to především díky osvícenému pohledu starosty Města Kadaně pana PaedDr. Jiřího Kulhánka.

 

Dne 26.5.2018 proběhlo oficiální otevření street workout parku v Žatci a to slavnostním roztřižením pásky starostkou paní Mgr. Zdeňky Hamousové a ředitelem firmy Kisswire Cord Czech. Z této otevíračky přinášíme video a fotografie.

 

V Žatci jsme měli ještě jedno překvapení a to jedinečným způsobem ukázka historických částí města, ale tentokrát z dílny profesionálů a to OK Plus Žatec.

 

V Chomutově jsme se navečer prošli po zajímavé části města s videokameramanem Laco Bittnerem a skvělým parkouristou a traceurem Dominikem Bednářem vzniklo z toho také velmi zajímavé video.