Menu Zavřeno

Certifikát

Ahoj Rosťo ve dnech 7.5. – 8.5. 2016 jsi se zúčastnil certifikace na trenéra 2. třídy od společnosti World Calisthenics Organization nechtěl by jsi nám o sobě, teamu Street Hard Workers a této akci něco říci?
Ahoj jsem předseda sportovního teamu Street Hrad Workers, z.s. je mi 32 let, měřím 182 cm, vážím 88 kg a sportu se věnuji od asi mých 5.ti let kdy jsem začal hrát fotbal, protože pocházím z fotbalové rodiny 🙂 Asi ve věku 8 let jsem začal k tomu dělat judo a následně kolem puberty jsem závodně hrál floorbal za prvoligovou Kadaň.
S floorbalem jsem skončil v 19.ti letech kdy jsem si zranil rameno a byl s ním na operaci v Sokolově.
Po té jsem se následně věnoval pouze cvičení s vlastní vahou v rámci rehabilitace a případně i ve fitku s přidanou váhou.
Cvičení s vlastní vahou těla jsem se intenzivně věnoval v době kdy jsem po studiu na České zemědělské univerzitě nemohl najít zaměstnání a byl jsem v evidenci úřadu práce a neměl jsem peníze na fitko.
Když se u nás začali objevovat první teamy pro street workout a i výstavba hřišť což bylo někdy okolo roku 2012 tak se mi povedlo zkontaktovat s jirkovskou skupinou projekt Street workout Görkou a společně jsme již jako jirkovsko – chomutovská skupina prosadili pod názvem Street Hard Workers výstavbu hřiště v Jirkově a v Chomutově.
Při prosazování těchto hřišť jsem především vycházel právě z období kdy jsem byl nezaměstnaný a uvědomoval si, že je to cesta jak pomoci mnoho mladým lidem trávit svůj volný čas.
Jelikož se tedy cvičení s vlastní vahou věnuji již celkem dlouho 🙂 tedy již v rámci juda a tréninků v rámci floorbalu, tak jsem využil i možnosti získat nové poznatky a zkušenosti v rámci certifikace calisthenic trenéra od World Calisthenics organization.
Jak jsi Martine sám uvedl již v úvodu, tak certifikace probíhala od soboty 7.5. do 8.5. a to v Bratislavě pod vedením dvou velmi zkušených trenérů a to britského trenéra Aslana Steela, který je leader teamu BarMob a Martina Viedenského z teamu Workout Fanatics.

rosta1
Rosťa ve tmavě zeleném

 
První den jsme se věnovali strečinku před tréninkem, zahřátí, pozicím ve kterých se sportovec učí zpevnit celé tělo, postupným cvikům jak naučit začátečníky kliky, shyby, dipy, dřepy, stojku na rukou, základnímu cvičení na kruhách, aktivaci lopatek na hrazdě, tréninku na front lever a back lever a dále správnému protahování po tréninku.
Aslan Streel vše vysvětloval v angličtině a Martin Viedenský vše překládal do slovenštiny, která ale pro mě jako dítě narozené ještě za federace nebyla žádný problém 🙂
Oba trenéři nás kontrolovali jak správně provádíme cviky, jak se věnujeme a kontrolujeme svého sparing partnera což u mě byl Matúš Meško, který patří mezi největší talenty v mladé generaci street workoutu na Slovensku (což se projevilo i na Street Workout Rakovník Battlu který proběhl 21.5. a Matúš tento battle v kategorii nad 78 kg ve free stylu vyhrál). Sobota byla zakončena kontrolním písemným testem, který byl složen z 20 otázek napsaných v angličtině. Martin Viedenský tedy přečetl otázku ve Slovenštině a my již kroužkovali správné ale i v mém případě pár špatných odpovědí 😀 Pro splnění testu naštěstí mé střely do správných odpovědí stačily.
Druhý den jsme začali opět správnými základy jak se připravit na trénink, zahřát klouby, šlachy a celé tělo připravit na silově vytrvalostní trénink. Dalším krokem byly opět zpevňovací techniky na celé tělo a přešli jsme do nácviku stojek a různých variant, kliků ve stojce, nácviků muscle upů na hrazdě, bradlech a na kruzích, dále do nácviku back leveru a jeho různých těžších variant až po back lever one arm a to samé u front leveru. Na konec došlo na řadu i trénink na planche a imposibble dip a hefesta. Tento den byl opět zakončen písemným testem, který jsem zvládl již (skoro) bez ztráty bodu 🙂
Na semináři jsem se ještě setkal se Simonou Mátéovou a Šimonem Forraiem z Košic, kteří mi ukázali centrum Bratislavy a procházkovou zónu okolo Dunaje kde jsem nikdy před tím nebyl a je to tam skutečně krásně vytvořené.
Z Bratislavy jsem odjížděl v 20:45 a do Prahy jsem se Student agency přijel v 1:00 ráno a čekal na další spoj do Chomutova. Do Chomutova jsem přijel v 7:00 a šel následně do práce 🙂
Na seminář jsem jel především abych si ověřil určité tréninkové metody, které znám a dále abych se naučil nové a přenesl je do našeho Street Hard Workers teamu a mohl lépe předávat informace jak stávajícím sportovcům našeho teamu, tak předávat lepší formou informace naším novým začínajícím sportmanům 🙂