Menu Zavřeno

Street Hard Workout Battle – Czech League

Street Hard Workout Battle – Czech League Streetworkout.cz proběhne v Chomutově 3.6.2017 v parku před městským divadlem.
Zde je odkaz na facebookovou událost: https://www.facebook.com/events/1608879722754624/
Pravidla Street Hard Workout Battle – Czech League Streetworkout.cz
1. Street Hard Workout Battle 2017 podpoří první ročník Czech League Streetworkout.cz a převezme pravidla ligy:
2. Základním principem závodů bude boj až čtyř atletů, atletek v kleci proti sobě, kteří pojedou stejné cviky. Vítěz (případně první dva) postoupí do dalšího kola. Závod proběhne formou pyramidy. Nejlepší postupují dále.
3. Počet postupujících bude vždy záležet na počtu atletů na konkrétní akci.
4. Prvních 32 atletů získá body – První 32 bodů, druhý 31 bodů. Takto až do dvaatřicátého místa, které bude za jeden bod. Body se budou ze všech battlů sčítat do tabulky, která bude po každém závodě aktualizována. Po posledním battlu bude znám celkový vítěz, vítězka.
5. Pro rok 2017 bude připraveno deset variant cviků. Viz pravidlo 9. Ty budou přesně dané, na jejich provedení budou dohlížet rozhodčí. Půjde o striktní, férové a street workoutové provedení. Rozhodčí hlídá, počítá. Pokud neuzná předepsaný počet, nemůže atlet přejít na další cvik. Všechny cviky budou před závody na videu podrobně vysvětleny. Stejně tak i postup rozhodčích.
6. Před každým kolem daného závodu proběhne losování x cviků z navržené desítky (2-5 cviků), všechny vychází ze základních prvků – sbyby, kliky, dipy, dřepy. Podle losu se dané kolo odcvičí. Ti, kteří postoupí, budou v následujícím kole cvičit jinou sestavu cviků, která se opět vylosuje. Nikdo dopředu nebude vědět, co se bude cvičit, záleží na mixu.
7. Příklad závodu. Přijede 64 atletů. Vylosují se cviky a 4 atleti půjdou proti sobě, a to celkem 16x. První dva z každého minisouboje postupují do dalšího kola. Ve hře bude následně 32 atletů, kteří půjdou opět po čtyřech (forma pyramidy, pavouka). Do osmičky postoupí jen vítězové. Z této osmičky, budou dvě čtveřice. Z každé postoupí dva do finále. Poslední čtyři si to rozdají o vítěze battlu. Před každým kolem se budou cviky opět losovat.
8. Pravděpodobně bude méně žen, ty budou závodit na stejném principu, detaily se budou řešit na místě. Pokud budou například jen čtyři, mohou všechny jít dvakrát po sobě (pokaždé před soubojem los cviků). První místo 4 body, druhé místo 3 body, třetí místo 2 body, čtvrté místo 1 bod. Po dvou kolech se body sečtou. V případě rovnosti bodů půjdou atletky jen mezi sebou o konečné umístění. Do celkové tabulky se body započítávají jako u mužů – První 32 bodů atd.
9. Seznam deseti cviků
1 – klasický shyb – 12 opakování
2 – ruské dipy – 8 opakování
3 – dřep na jedné noze – 12 opakování (6+6)
4 – klasický klik – 40 opakování
5 – dřepy – 50 opakování
6 – dipy – 20 opakování
7 – bicepsový shyb – 12 opakování
8 – Dvojitý přítah (klasický shyb a přítah (dlaně se dotýkají) – 12 opakování (6, 6) bez dotknutí země, stále ve visu.
9 – Zdvihy natažených nohou ve visu – 16 opakování
10 – kliky na jedné ruce – 12 opakování (6+6)
(Ženy pojedou polovinu opakování)
10. CZECH LEAGUE STREETWORKOUT.CZ bude mí dvě základní rozdělení – muži a ženy. Žádné váhové a věkové limity. Podle výsledků závodů z jiných akcí v roce 2016, nezáleží na věku, váze, ale komplexní připravenosti atleta, atletky.
11. Nasazení závodníků do čtveřic se bude před závodem losovat z účastněných atletů, atletek.
12. Provozovatel celého seriálu může změnit pravidla před startem akce, ale nesmí měnit pravidla v průběhu soutěže, ta musí být pro všechny stejná.
  • Vstupné je zdarma