WSWCF Academy Street Workout World Cup 2019 Jürmala

Jedním z několika battlů konaných organizací WSWCF byl battle konaný v Lotyšském městě Jürmale a to v sobotu 15.6.2019 na krásné pláži u moře, kterého se nakonec zúčastnili čtyři Češi.

V našem povídání se ale vrátíme o pár týdnů zpět, aby jste věděli jak vše začalo.

V našem týmu máme velmi talentovaného Juru Sasyna, který na československé street workout scéně vyhrál přes desítku battlů, má úspěchy i ze zahraničních battlů a to třeba z berlínského battlu 2017 na kterém skončil druhý (první byl Dan Rosenberg) a nebo z battlu konaného WSWCF v Nitře kde skončil v roce 2017 také na druhém místě. Na základě těchto úspěchů jsme se rozhodli, že budeme sledovat vyhlašované battle od WSWCF v Evropě a na některý battle jej přihlásíme. Vynechali jsme battle konaný na Islandu a přihlásili Juru Sasyna do lotyšské Jürmaly, který zároveň byl i mistrovstvím Lotyšska. Pořadatelům jsme zaslali natočené nesestříhané dvou minutové video s Jurovo sety na hrazdě, bradlech a zemi a brzy přišel e-mail s informací, že je Jura přihlášen do soutěže.

Zde je pro představu video z této stage z roku 2017

Z hlediska přípravy na soutěž byla zvolena varianta s příletem do Rigy v pátek v poledne a přejezd z Rigy do Jürmaly s vyzkoušením konstrukce hrazd a bradel a následná příprava na soutěž a navečer pochůzka po samotném přímořském městě.

Město Jürmala je opravdu velmi nádherné město topící se v zeleni a s krásnými plážemi. V okolí města se nachází velmi rozsáhlé lesy s velkým množstvím rašelinných jezírek. Město je tvořené pravidelnými ulicemi s výstavbou secesních vilových čtvrtí s dřevěným obložením domů, s velkými zahradami a okrasnými stromy. Ve městě žije bohatší část lotyšských obyvatel, takže je to jako když jste na francouzské riviéře. V Lotyšsku se lze velmi dobře domluvit jak anglicky, tak rusky a tak z hlediska vývoje naší republiky před sametovou revolucí a po sametové revoluci by se v Lotyšsku domluvili všichni Češi.

Pokud by Vás samotné město zajímalo víc tak přikládáme i video o Jürmale.

Battle nás přivítal od ranních hodin zlatými paprsky ozařující pláž s konstrukcí hrazd a modrou oblohou a mořem. Dopoledne se odehrával šampionát Lotyšska a z něj postoupili na battle tři nejlepší Lotyši. Samotný battle začal v 14:00 hodiny místního času. Do soutěže bylo pozváno 27 atletů a to z různých zemí a to například Kanada, Rusko, Izrael, Dánsko, Finsko, Švédsko, Estonsko a samozřejmě zástupci domácí země. Mezi nejvíce zastoupené země patřilo mimo domácích, Rusko se čtyřmi atlety z ostrova Sachalin, dále naše republika a to jmenovitě Jura Sasyn, Josef Růžička, Patrik Černý a Jan Černý, čtyři zástupce mělo sousední Estonsko a dále na soutěži byli dva Fini, dva z Izraele a to nikdo jiný než Dan Rosenberg a Tom Rosenberg a dva atleti z Dánska a další země měly po jednom zástupci. Původně do soutěže Josef Růžička zaregistrovaný nebyl, ale protože na soutěž nedorazil zástupce Běloruska bylo nám umožněno na poslední chvíli zaregistrovat čtvrtého a zároveň nejmladšího našeho zástupce.

V základním kole měl každý atlet 3 minuty na svůj set na hrazdě, bradlech a zemi. Po tomto kole postoupilo na základě bodování poroty dále 10 atletů. Mezi deset atletů se probojoval Patrik Černý ze třetího místa a Jura Sasyn z šestého místa po základním kole.

Pořadí atletů po základním kole:

1 Daniels Laizans Latvia 28,5
2 Dan Rosenberg Israel 24,5
3 Patrik Cerny Czech Republic 24
4 Titas Janevichus Lithuania 23,5
5 Edgar Zindoga Finland 22
6 Yuriy Sasyn Czech Republic 21
7 Pauls Jemeljanovs Latvia 19
8 Tom Rosenberg Israel 17,5
9 Jasper Neumann Denmark 17
10 Xavier Cormier Canada 16
11-12 Jaani Bronec Estonia 15
11-12 Vadym Shumskii Russia 15
13-15 Arnas Lebedevos Poland 14,5
13-15 Dima Sirajev Sweden 14,5
13-15 Vladimir Suvorov Russia 14,5
16 Vlad Djomin Latvia 14
17 Anatoly Ivanov Estonia 13,5
18-20 Robert Klein Estonia 13
18-20 Harry Berglund Sweden 13
18-20 Aleksandrs Kaminskis Latvia 13
21-22 Jireh Anderson Denmark 12
21-22 Asad Mohamed Finland 12
23-24 Alexander Chernov Russia 10,5
23-24 Alexander Rvachev Russia 10,5
25 Karl Nidas Estonia 10
26 Jan Cerny Czech Republic 9,5
27 Josef Růžička Czech Republic 9

Prvních deset atletů spolu svedlo souboj 1vs1 podle systému nejlepší z nejhorším. Tedy první soutěžil s desátým a druhý s devátým atd. To znamenalo, že Jura Sasyn jako šestý soutěžil s pátým Edgarem Zindogou z Finska. Patrik Černý soutěžil s Tomem Rosenbergem. Jura Sasyn byl ze svého soupeře nadšený. Edgar Zindoga je velmi usměvavý atlet se spoustou zkušeností a battle si doslova užíval a dokázal vytvořit skvělou atmosféru a to nejen díky svému thymolínovému úsměvu plného bílých zoubků. Oba předvedli velmi náročné sety na hrazdě a bradlech a i přes vysokou náročnost provedení cviků a situaci, že se jedná o vyřazovací souboj, tak mezi oběma atlety panovala velmi přátelská atmosféra jako kdyby se jednalo o velmi staré známé. Porota nakonec hlasovala pro Juru Sasyna, a tak oba zástupci České republiky postoupili do finále mezi nejlepších pět atletů.   

1st Daniels Latvia 1
10th Xavier Canada 0
2nd Dan Israel 1
9th Jesper Denmark 0
3rd Patrik Czech Republic 1
8th Tom Israel 0
4th Titas Lithuania 1
5th Edgar Finland 0
6th Yuriu Czech Republic 1

Mezi nejlepšími pěti atleti tak byli: Daniels Laizans, Dan Rosenberg, Jura Sasyn, Patrik Černý a šestnáctiletý Titas Janevichus.

Všech pět atletů předvedli své nejlepší sety na hrazdě a bradlech a gravitace chvílemi vypadala že neexistuje a je někde chyba v Matrixu. Atleti, kteří z hlediska statiky předvedli jeden z nejtěžších statických cviků a to malteze v provedení full, byli Daniels Laizans a Jura Sasyn. Jura Sasyn nezvykle vytáhl v dynamice i 540tku což v trénincích vůbec nezkoušel a poprvé si tento cvik zkusil v pátek na konstrukci, tedy den před soutěží. Po odjetí všech setů pěti atletů se následně již jen čekalo na rozsudek poroty.

Konečné pořadí tedy bylo následující:

  1. Daniels Laizans
  2. Titas Janevichus
  3. Dan Rosenberg

Pro naši zemi to je velký úspěch, protože dva atleti z České republiky se probojovali mezi absolutně 5 nejlepších z hlediska světové úrovni.

A co se nám nejvíce na battle líbilo? Absolutně největší zážitek byla velmi přátelská atmosféra, z které bylo cítit, že je jedno z jaké jsi země, co umíš a nebo co jsi dokázal. Byla to jedna komunita, jeden tým, jedna rodina. Nejvíce to každý z nás pociťoval v hotelu, při společných snídaních kde byla neskutečná sranda se všemi atlety ať byli ze Sachalinu a nebo z Dánska a nebo večer na společné procházce po městě či večerním programu.

Facebook Comments