Adam Polinec na WSWCF Academy Street Workout World Cup 2019 – stage Nizozemí, Veldhoven

Adam Polinec, věk: 18 let

Adam Polinec je úřadujícím mistrem České republiky ve street workoutu 2019 váhové kategorii do 75 kg. Bohužel nemohl tento rok odletět do Moskvy na Mistrovství světa 2019.

V našem týmu se zranil nominovaný Jura Sasyn do soutěže od World Street Workout and Calisthenics Federation Academy na battle do holandského Veldhovenu, což je předměstí Eindhovenu. S Adamem Polincem jsme již od konce zimy v kontaktu a tak aby zbytečně nepropadla letenka, startovné, ubytování ve Veldhovenu nabídli jsme Adamovi, aby jako dnes nejvýše oceněný dostal možnost reprezentovat Českou republiku ve světě. Sice mistrovství světa v Moskvě to není, ale i tak byl podle nominace battle nabití spoustou zajímavých atletů, což slibovalo velmi zajímavé souboje.

Adam Polinec tak měl zaplacenou letenku z Prahy do Eindhovenu, ubytování ve Veldhovenu. Ubytování měl přibližně 20 min chůze od jak samotného street workout parku kde se odehrával battle tak i obráceným směrem kousek od letiště.

Adam byl naším týmem osloven 10 dní před soutěží, s myšlenkou, že by letěl reprezentovat český workout do Holandska.

https://www.instagram.com/p/BycbecyIuti/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Adame v jaké tréninkové fázi jsi se nacházel když jsme Ti napsali, že by jsme byli rádi, aby jsi jel do Holandska?
Adam Polinec: „Má tréninková fáze byla zaměřená na formu a provedení velmi náročných cviků v té nejlepší formě. Na battle jsem se necítil úplně připravený ve smyslu mé sestavy. Sestavu na hrazdě jsem si převzal z minulých závodů s několika vyjímkami a částečně jsem jí i změnil na poslední chvíli. Nevěděl jsem jestli na soutěži mám ukázat backflip z bradel, jelikož jsem se ho naučil během jednoho tréninku v hale a nikdy předtím jsem ho nikde nedělal. A teď najednou ukázat backflip z bradel na soutěži a poprvé na street workout hřišti? Naštěstí se povedl! Na pár cviků jsem v mé sestavě také zapomněl.

Důvodem bylo, že jsem si nemohl zkusil celé sestavy předem přímo na hrazdě/bradlech, ale pouze v mé hlavě. Hrazdy byly ve street workout parku metr od sebe a až v době konání soutěže, pořadatel odmontoval hrazdy navíc, které bránily dynamice. Dalším důvodem bylo, že jsem na soutěž dorazil s pár strženými mozoly a nechtěl jsem den před soutěží ještě více zhoršovat stav dlaní.

Ve svých setech se snažím zaměřit na zlepšení front leveru, planche, maltese plus se stále učím nové dynamické prvky jako například frontflip regrap.

Nejvýznamnější osobností battlu byl porotce Jay Jay Chris přezdívaný jako SmallSpartan.

Ze začátku hodně pršelo a vypadalo to celkem špatně. Začátek soutěže byl stanoven na 12:00 ale vše se zpozdilo a začátek byl ve 13:30 hod. Přičemž celkem dlouho sundavali středovou hrazdu, která překážela dynamice. Byla výborná atmosféra a všichni se vzájemně podporovali.

Při registraci jsme u nás zvyklý, že všichni dostávají vodu, protein tyčinky a nebo jídlo či triko, ale zde to zvykem není. Pouze jsme si vše mohli koupit ve stánku firmy Decathlon, který byl hned u konstrukcí hrazd.

Každý atlet měl 3 minuty v základním kole a z 22 atletů postupovalo dále 10 atletů. Já jsem bohužel mezi prvními deseti atlety nebyl, ale přesto jsem si soutěž výborně užil a seznámil s mnoha dalšími atlety. Největší motivací pro mě byl Jamie Gerharty, z Irska z teamu Bar Monkey z Dublinu. Nakonec skončil na třetím místě!

U všech atletů více dominovala brutální dynamika nad statikou což je také pro náš street wokrout odlišné. Z dynamiky nejtěžší cvik, který jsem na soutěži viděl byl asi notouch 540.

Ve vyřazovacích bojích se utkali atleti stylem battlu 1vs1 a každý měl 90 sekund na vše (zem, bradla, hrazda).

Konečné pořadí bylo:

1st – Julio Mieza Gutierrez-Solana (Španělsko)
2nd – Maghenry Nahr (Nizozemí)
3rd – Jamie Gerharty (Irsko)

Zde je oficiální video battlu

https://www.instagram.com/p/B1T1EJ2FDjJ/?igshid=1uxnf09iu9uvd

Facebook Comments